Kurssit ja työpajat

Järjestämme aikuisille erilaisiin tekniikoihin keskittyvää opetusta ja muuta taiteeseen liittyvää toimintaa. Vakiokurssejamme ovat öljy- ja akryylimaalaus, akvarellimaalaus, grafiikka, keramiikka ja piirustus. Lisäksi järjestämme erilaisia teemaviikonloppuja, mm. mosaiikkikursseja. Tutustu kurssiemme tuotoksiin teosgalleriassa.

Katso kurssitarjontaa ja ilmoittaudu mukaan!

Kesäkuussa 2019 ilmaiset Taide tutuksi -kurssit Kauklahdessa.

Työtilojen käyttö kurssiaikataulujen ulkopuolella

Soukan Taideseura tarjoaa myös tilojaan työpajatyöskentelyyn ilman ohjausta edulliseen päivähintaan. Kevät- ja syyskaudella tähän on mahdollisuus kahtena päivänä viikossa. Kesällä, lukukauden päätyttyä, tiloja voi käyttää myös pitempiaikaiseen työskentelyyn. Työtilan käyttömaksuun sisältyy seuran koneiden käyttö (esim. grafiikan paino).

Työtilamme soveltuvat monien eri taiteenlajien harrastamiseen.

Tiedustelut sähköpostitse, puhelimitse tai yhteydenottolomakkeella.