Soukan Taideseura ry

Tervetuloa tutustumaan Seniorisiveltimien näyttelyyn!

Näyttely on avoinna 12.4-30.5. Arkisin klo 9-16, viikonloppuina suljettu.

Soukan Palvelukeskus, takkahuone ja käytävät

Osoite: Soukankaari 7

Taidekoulu Tatavuun uusi rehtori esittäytyy:

Hei!

Olen muutama vuosi sitten Espooseen Turusta muuttanut kuvanveistäjä. Koulutukseltani olen Kuvataiteilija Turun AMK:n Taideakatemiasta sekä Taiteen maisteri Aalto yliopistosta. Kuulun mm. Suomen Kuvanveistäjäliittoon sekä Espoon Kuvataiteilijat ry:n. Olen toiminut Lasten- ja nuorten kuvataiteen perusopetuksen opettajana sekä muissa kuvataiteen opetus- ja ohjaustehtävissä.

Nähdään taiteentekemisen merkeissä! Yt Armi

Seuraava jäsenkokous 2023

Kokouskutsu:
Soukan Taideseura ry:n sääntömääräinen kevätkokous on su 26.3.2023 klo 15.00

Jäsenet kutsutaan Soukan Taideseuran ry:n sääntömääräiseen kokoukseen, joka järjestetään taidetalossa, Oppilaantie 2A, 02360 Espoo


Otamme mielellämme uusia jäseniä hallitukseen tai vapaaehtoisrinkiin!

Kuva annca Pixabaystä

Kuva Gerd Altmann Pixabaystä

Soukan Taideseura ry etsii vapaaehtoistoimintaan WordPress-osaajaa auttamaan seuran nettisivujen ylläpidossa. 

Sivuston sisältöä tuottaa viestintätiimimme, sinulta toivomme tukea teknisessä osaamisessa. Aluksi perehdytämme sinut toimintaamme sekä kerromme toiveistamme sivujen osalta. Jatkossa tarvittavat toimet voi hoitaa joustavasti oman ajankäytön puitteissa.

Toiminnallemme keskeistä on yhteisöllisyyden, osallistumisen ja onnistumisen ilon lisääminen kaikille. Tervetuloa mukaan kivaan joukkoon!

Yhteys soukantaideseura@gmail.com.

Tervetuloa Soukan Taideseuran sivuille!

Mitä me teemme?

Ylläpidämme taiteen perusopetusta antavaa kuvataidekoulua Soukassa, Espoossa. Taidekoulu Tatavuu tarjoaa taidekasvatusta 2-16 -vuotiaille lapsille ja nuorille. Tarjoamme korkeatasoista, lapsen iän ja kehitystason huomioivaa opetusta.

Järjestämme aikuisille erilaisiin tekniikoihin keskittyvää opetusta ja muuta taiteeseen liittyvää toimintaa. Vakiokurssejamme ovat öljy- ja akryylimaalaus, akvarellimaalaus, grafiikka, keramiikka ja piirustus. Lisäksi järjestämme erilaisia teemaviikonloppuja.

Lämpimästi tervetuloa!